Jsem psycholožka, koučka, terapeutka, specializuji se na rozvoj lidí a atmosféru ve firmách.
Moje profesní zkušenost zahrnuje jak individuální práci s lidmi, tak mnohaleté managerské působení.

Zastávám empatický a profesionální přístup, respekt a otevřenou komunikaci. Při své práci využívám dle potřeby terapeutické a koučovací dovednosti, managerské zkušenosti i znalosti psychologie. Využívám také principů nenásilné komunikace (NVC) a mindfulness. 

Těší mne podporovat kohokoliv při růstu a rozvoji, osobním i profesním. V životě i v práci mám ráda pestrost, střídám různé aktivity a učím se nové věci, které propojuji. Mám ráda individuální práci s jednotlivci (terapie, koučování), zároveň ráda přednáším, studentům VŠE i dospělým, stejně tak jako ráda o samotě píšu. A taky občas učím rodiče a učitele jak a kdy mluvit s dětmi o sexualitě.

Jsem také partnerkou, matkou báječné dcery (nyní v pubertě), od níž se neustále učím, a majitelkou teriéří fenky. Miluju Krušné i jiné hory, rychlou chůzi, běžky, pistáciovou zmrzlinu, time management a fotografování.  A taky nadhled Snoopyho a Lucy z komiksové partičky Peanuts. 

Motto: Co tě nezabije, to tě posílí. Když sám chceš.


A pokud vás zajímá, jak jsem se dostala k pestrosti,  zda si vybrat koučování nebo terapii, anebo mne chcete víc poznat, můžete se podívat na rozhovor ze série Na vlně.

Rozhovor Na vlně 

VZDĚLÁNÍ A KURZY

Vystudovala jsem psychologii se specializací na klinickou psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Při zaměstnání jsem si udělala doktorát ze sociální psychologie tamtéž. Již v době studia mne velmi oslovily myšlenky humanistické psychologie a přístupu zaměřeného na člověka (PCA).

Absolvovala jsem řadu tréninků z oblasti managementu, marketingu a vedení lidí. Jako matka jsem prošla kompletním kurzem Respektovat a být respektován, taktéž vycházejícím z humanistických přístupů a nenásilné komunikace. To mi dalo mnoho pro výchovu dcery a zároveň posílilo mou orientaci na empatický a respektující přístup.

Klíčové pro další směřování bylo absolvování ročního akreditovaného Výcviku koučů v ČNP Consulting (2013), které mne jednoznačně nasměrovalo k individuální práci s lidmi. Následně jsem tamtéž absolvovala roční koučovací výcvik zaměřený na nenásilnou komunikaci. V té době jsem také začala s individuální praxí kouče a psychologa. V roce 2020 jsem se akreditovala jako Senior Practicioner kouč a mentor u EMCC, což potvrzuje můj profesionální přístup ke koučování. 

Chtěla jsem se posunout dál v práci s lidmi i ve svém osobním rozvoji, zároveň jsem vnímala jistá omezení koučování, tak jsem se rozhodla naplnit svůj dávný sen a absolvovat dlouhodobý psychoterapeutický výcvik. Volba byla jednoznačná, PCA Institut a čtyřletý sebezkušenostní výcvik v terapii zaměřené na člověka (rogeriánské) v rozsahu 780 hodin. V jeho průběhu jsem se definitivně rozhodla věnovat se primárně psychologické práci pro jednotlivce i firmy. V roce 2020 jsem ukončila individuální část PCA výcviku (380 hodin) a získala tak komplexní psychoterapeutickou přípravu. Pravidelně docházím na supervize a jsem členem České asociace pro psychoterapii. 

Absolvovala jsem výcvik supervize pro kouče u The International Centre for Business Coaching a nyní procházím  výcvikem Supervize v pomáhajících profesích u Coachingplus v Bratitislavě. 

Pokračuji v dalším vzdělávání a rozvoji formou dílčích kurzů, detaily lze nalézt na mém Linkedin profilu. 
ZKUŠENOSTI

Velkou část své profesní kariéry jsem strávila ve firemním prostředí, českém i mezinárodním, většinu času jako managerka na různých úrovních. Dlouhou dobu jsem se profesně věnovala marketingovým výzkumům, tedy psychologii spotřebitele. Posléze jsem se přesunula k výzkumům spokojenosti zákazníků a následně zaměstnanců. Získala jsem tím unikátní vhled do fungování různých typů organizací, managerských stylů i do pocitů zaměstnanců, zároveň mne to nasměrovalo k tématům motivace, spokojenosti a výkonnosti a podnítilo i zájem o koučování. Zároveň jsem byla aktivně u postupného procesu proměny menší české firmy na velkou mezinárodní firmu, což byla neskutečná studnice managerských i organizačních zkušeností, ze kterých dodnes čerpám. 

Vedla jsem řadu týmů a pomáhala v růstu mladým managerkám a managerům, zároveň jsem po absolvování výcviku začala fungovat jako interní i externí kouč. I nadále jsem se věnovala zaměstnaneckým výzkumům a jejich implementaci v různých typech firem. Souběžně s tím jsem začala budovat oddělení HR v Ipsosu, což mi přineslo další rozvoj a zkušenosti v oblasti práce s lidmi, motivace, rozvoje, tréninku, interkulturního managementu, ale také individuálních příběhů jednotlivců. Zároveň jsem si uvědomila, že se chci více orientovat na individuální práci s lidmi a na předávání svých znalostí a zkušeností studentům. 

Nyní se primárně věnuji koučování, včetně jeho supervize a výuky v Koučovacím výcviku 

a na Katedře mangerské psychologie a sociologie VŠE


další aktivity a DOBROVOLNICTVÍ 

Jsem hrdým dobrovolným terapeutem Sociální kliniky která poskytuje krátkodobou terapii potřebným zdarma. Místo slev mám vždy v péči jednoho klienta zdarma. Nyní poskytuji dobrovolnicky i supervizi koučům Sociální kliniky.

Usiluji o profesionalizaci koučování v České republice, jsem členkou RadyEMCC a podporuji začínající kouče. Absolvovala jsem výcvik Diploma in Coaching Supervision a nyní procházím výcvikem Supervize v pomáhajících profesích. Poskytuji supervizi pro kouče. 

Společně s kolegyní Barbarou Ernest opakovaně realizujeme online kurz Proplujme tím spolu, který podporuje terapeuty, psychology a kouče začínající soukromou praxi. Tak, aby byla zodpovědná, autentická, udržitelná a profitabilní. 
 Proplujme tím spolu

Již od vysoké školy se aktivně věnuji oblasti sexuální výchovy a komunikace o sexualitě. Jsem členem Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu a příležitostně vedu kurzy pro rodiče, pěstouny a učitele. Jsem autorkou knihy Sexuální výchova (Grada, 2013) a spoluautorkou  knihy Ty jsi holka, ty jsi kluk (CPress, 2017).